X
تبلیغات
زولا

(اللهم عجل لولیک الفرج)

وحدت و اجتماع بر گرد محور دین و پیشوای دادگر اهمیت ویژه ای دارد، حتی نماز که نماد عبادت است ترجیحا یا لزوما به جماعت گزارده می شود.

رسول خدا (ص) می فرمایند: «شیطان گرگ انسان است چنان که گرگ همواره گوسفندان وامانده و دورافتاده از گله را می درد، پس از دسته بندی های (سیاسی فرقه ای) بپرهیزید و بر شما بادا به شرکت در جماعت و مجالس عمومی و حضور در مساجد.»
همچنین، می فرمایند: «وحدت سیاسی بر محور پیشوای عادل نعمتی است که هیچ کس آرزش ان را نمی داند، بنابراین، جدایی از گروه مومنان نه تنها عامل تقرب نیست، بلکه عامل گرفتاری به دست شیطان است.»
امام صادق (ع) فرمودند: «هر گاه دو مسلمان از یکدیگر جدا شوند (قهر باشند) شیطان پیوسته شادمان است و چون آن دو آشتی کردند، زانوان شیطان به لرزش می افتند و بندهایش از هم جدا می شوند و فریاد بر می آورد: وای بر من از هلاکتی که بدان گرفتار شدم.»
روایت است پیامبر اکرم (ص) به اصحاب خود فرمودند: «آیا از چیزی به شما خبر دهم که از نماز و روزه و زکات برتر است؟» گفتند: آری، ای رسول خدا (ص)! حضرت (ص) فرمودند: «آن چیز اصلاح میان امت است، زیرا تیره شدن روابط مردم دین را ریشه کن می کند.»
همان حضرت (ع) به اباذر فرمودند: «ای اباذر! از قهر و دشمنی با برادر دینی خود بپرهیز، زیرا عمل انسان در زمان قهر بودن پذیرفته نمی شود.»
 نیز می فرمایند: «اصلاح میان دو نفر از نمازها و روزه های (مستحب) برتر است.»

محفل حیدریونتاریخ : پنج‌شنبه 16 بهمن 1393 | 13:17 | نویسنده : خادم الرقیه | نظرات (0)